כינוס השלוחים - הנאה להם והנאה לעולם

"חב"ד עומדת היום בחוד החנית בכל הקשור לפיתוח חיים יהודיים ברחבי העולם.. במקומות רבים שלוחי חב"ד הם הקול היהודי היחידי באזורם, דבר שהופך אותם לשגרירי היהדות.."

"כינוס לצדיקים הנאה להם והנאה לעולם"

בסוף השבוע ייפתח בניו יורק הכינוס השנתי של שליחי חב"ד ברחבי תבל. בכינוס אמורים להשתתף למעלה מארבעת אלפים שלוחי הרבי מכל קצוות תבל והוא יימשך עד ליום שני הבא, כ"ז במרחשוון. במהלך ימי הכינוס יעסקו בסוגיות העומדות במרכז החיים היהודיים בעולם.

אמרו חז"ל: "כינוס לצדיקים – הנאה להם והנאה לעולם". כאשר מתכנסים יהודים המוסרים את נפשם בכל השנה להפיץ יהדות גם במקומות הנידחים ביותר, נידחים גשמית ונידחים רוחנית – יש כאן הנאה כפולה. ראשית, ההנאה שלהם עצמם מהמפגש עם חברים או אפילו עם אחים שבמשך השנה לא יוצא להם להתראות, כי כל אחד מתגורר ביבשת אחרת. ושנית – ההנאה הצומחת לעולם כולו מארגזי הכלים שבהם מצטיידים השלוחים לשנה נוספת של שליחות מתוך מסירות.

מפעל השליחות - נתונים

לקראת הכינוס מפרסם מרכז השלוחים העולמי נתונים על ההתפתחות הבלתי פוסקת של מפעל ייחודי זה, שאותו ייסד הרבי, כדי לקרב את לבבות ישראל לה' ולתורתו ולהעניק פינה יהודית חמה ליהודים בכל מקום על פני כדור הארץ.

מספרם הכולל של שליחי חב"ד ברחבי תבל עומד על יותר מ- 4325, והם מקיפים 86 מדינות ברחבי העולם. השלוחים מפעילים ברחבי העולם כ-3500 בתי חב"ד ומוסדות יהודיים. בארה״ב וקנדה בלבד פועלים 960 מרכזים, ומתברר שחב"ד היא הגוף המפעיל את המספר הגדול ביותר של קהילות בצפון אמריקה, והוא נתון במגמת עלייה מתמדת.

בישראל פועלים למעלה מ-300 בתי חב"ד, המופעלים על-ידי כשש מאות שלוחים, והם מקיימים פעילות יהודית שוטפת לאורך השנה.

גם השנה הרחיבה רשת שליחי חב"ד את פרישתה למדינות חדשות. בשנה האחרונה נפתחו לראשונה בתי חב"ד באנגולה, בגאנה, באיי הבתולה ובג'מייקה.

שיאו של הכינוס המיוחד יהיה בארוע ה'באנקעט' שייערך בהשתתפות אלפי השלוחים ואורחיהם.

הרב משה קוטלרסקי, יו"ר כינוס השלוחים העולמי, אומר כי "חב"ד עומדת היום בחוד החנית בכל הקשור לפיתוח חיים יהודיים ברחבי העולם, וזאת על-ידי פעילות עקבית עם ילדים, בני נוער ומבוגרים. במקומות רבים שלוחי חב"ד הם הקול היהודי היחידי באזורם, דבר שהופך אותם לשגרירי היהדות בכל הקשור להתעוררות האנטישמיות והתחזקות העוינות לישראל בעת האחרונה. שליחי חב"ד רואים חשיבות בהחדרת הגאווה היהודית, לצד מתן מידע לסטודנטים ולציבור היהודי בכלל, כדי לחזק את יכולתם לעמוד במתקפות עליהם".

 

שתף לחברים

שתף